Hamburg

Concierge
Lokalita: Hamburg
Počet osob: 3
Rok: Říjen 2022

Hamburg, fascinující námořní metropole a město módy s bohatou historií. Druhý největší přístav v Evropě, kterému se přezdívá tzv. brána do světa. Ačkoliv by mnoho z nás do Hamburgu jen tak nezavítalo, město stojí rozhodně za návštěvu!

Víkend začala rodina v jedné z michelinských restaurací, které Hamburg nabízí. Město je opravdovým snem pro milovníky skvělé gastronomie – na výběr je přes 50 restaurací, které se pyšní michelinskou hvězdou. K Hamburgu neodmyslitelně patří mořské plody. Kde jinde je všechny ochutnat než na nedělních rybích trzích, které mají dlouhosáhlou historii a konají se již od roku 1703. Mezi tradiční jídla patří například Fishbrötchen, Pannfisch nebo třeba Labskaus neboli teplý tatarák.

Následovala procházka po městě přes Speicherstadt, největší skladový komplex na světě s impozantními budovami z červených cihel protkaný vodními kanály. Zde se nachází i několik muzeí, např. muzeum koření, kde vaše čichové buňky navštíví všechny možné země světa.

Na večer nesměla chybět návštěva architektonické perly, Labské filharmonie. Moderní design a futuristický interiér nadchl všechny. Zážitkem byl i poslech vystoupení orchestru Labské filharmonie z různých stran, protože členové orchestru jsou uprostřed sálu obklopeni návštěvníky.

Další den navštívili muzeum umění Hamburger Kunsthalle se sbírkou evropského umění od středověku až po současné umění. Večer nás kroky zavedly do červené uličky Reeperbahn, která je známá pro bujarý noční život. Nachází se zde i siluety členů kapely Beatles, kteří v okolních barech započali svou kariéru.

Naše další reference

Concierge

Marocké království

Lokace: Maroko
Počet osob: 6
Zobrazit více
Concierge

Hokejová Amerika

Zobrazit více
Concierge

Ondřej Molina

Zobrazit více
Concierge

Království Jordánsko

Lokace: Království Jordánsko
Počet osob: 6
Zobrazit více