Uganda


Uganda leží na rovníku a je známá svou rozmanitostí krajiny, od rovinatých savanových plání, přes bujnou zeleň deštných pralesů, po velká jezera a vysoká pohoří. Nezapomenutelné setkání zažijete na treku v neprostupném lese Bwindi a v národním parku Mt Gahinga, kde budete hledat jedny z posledních goril horských, nebo se vydejte za šimpanzi, kteří jsou domovem v lese Kibale a v soutěsce Kyambura. Milovníci vzrušujících zážitků můžou zažít plavbu na raftech po Bílém Nilu. Mnoho tras zahrnuje jízdu autem po celé zemi, kde můžete během cesty poznat kulturu a způsob života místních obyvatel.

Hotely

zeme-stat

Clouds Mountain Gorilla Lodge


Ubytování s krásným výhledem umístěné na zalesněném hřebeni nedaleko vstupu do NP Bwindi. Jeho lokalita z něj dělá ideálním místem pro začátek treku za gorilami.

Caiman eco refuge

Kyambura Gorge Lodge


Nádherná a luxusní lodge s výhledem na Národní park Queen Elizabeth, vzdálené hory a soutěsku Kymabura. Díky své poloze je ideální pro treking za šimpanzy.

zeme-stat

Semliki Lodge


Jedinečná a tradiční lodge uprostřed savany. Jedná se o jediné ubytování v celé rezervaci Semliki, tím poskytuje maximální soukromí a prohlubuje zážitky ze safari.

Zážitky

zeme-stat

Trekking za gorilami v NP Bwindi


Pozorování goril v jejich domovině, ať už v srdci národního parku Bwindi  či jiných chráněných oblastech, je zážitek, který propojuje lidi s tímto ohroženým druhem. Průvodci, kteří mají hluboké znalosti o jejich chování, vám umožní bezpečné a respektující setkání s těmito fascinujícími tvory.

zeme-stat

Jinja, pramen Nilu


Právě tady pramení nejdelší řeka na světě. Zastavte se a vnímejte množství vody, které protéká kolem vás. Ponořte se do historie a tajemství tohoto symbolu afrického kontinentu, který přináší život a prosperitu této oblasti. Jinja je proslulá řadou dobrodružných sportů - rafting na divoké vodě, safari na koních, jízda na čtyřkolkách, rybaření nebo bungee jumping. ! 

zeme-stat

Trekking za šimpanzi v NP Kibale Forest


Pro milovníky přírody a dobrodružství znamená návštěva Kibale Forest neopakovatelnou příležitost spatřit šimpanze v jejich přirozeném prostředí. V tomto národním parku se jich nachází přibližne 1500. Kromě pozorování šimpanzů vám návštěva umožní objevit i další bohatství fauny a flóry.

GREAT THINGS ARE COMING

English website is launching soon!

instagram

CLOSE